Polskie uczelnie w gronie najlepszych

Polskie uczelnie w gronie najlepszych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

foto:Wikipedia
Pierwsze miejsce w Polsce, a 280 na liście, zajął Uniwersytet Jagieloński, w pierwszej pięćsetce znalazła się również Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - 298. pozycja, Uniwersytet Warszawski - 327. miejsce, Politechnika Warszawska - 338., a także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - 391. miejsce.

Bezkonkurencyjne były uniwersytety amerykańskie. Najlepszy okazał się Uniwersytet Harvarda. Drugie miejsce przypadło  Massachusetts Institute of Technology, a trzecie zajął Uniwersystet Stanforda.

Światowy Ranking Uczelni Webometrics jest przeprowadzany dwa razy w roku, przez CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) - Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie.

Podczas tworzenia listy największy nacisk kładziono na komunikację uczelni za pośrednictwem Internetu, więc nie były analizowane osiągnięcia naukowe, ale materiały udostępnione w sieci przez poszczególne uczelnie. Zwracano również uwagę m.in. na rozwój komunikacji między naukowcami w sieci, np. za pomocą wydawnictw internetowych czy repozytoriów wiedzy, znaczenie przedsięwzięć typu Open Access, czy aktywność uczelni i naukowców w sieci.

Źródła: PAP, Web of World Universities

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy