Polska zasypana śniegiem.

Polska zasypana śniegiem.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Po tym jak Polskę opuściły siarczyste mrozy, przyszedł czas na intensywne opady śniegu. Do tego dołączył bardzo silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 80-90 kilometrów na godzinę.

Śnieżyce w całym kraju przyczyniły się do bardzo trudnych warunków na drogach. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, zdjęcie nogi "z gazu" i rozwagę. Mariusz Sokołowski rzecznik komendanta głównego policji, podczas spotkania z dziennikarzami, jakie miało miejsce w środę powiedział, że kierowcy, którzy decydują się na wyprzedzanie, powinni zastanowić się, czy jest to rzeczywiście konieczne, bo przy takich warunkach, jakie są obecnie na polskich ulicach, nie trudno o wypadek.

- Pamiętajmy, gdy jest ślisko i na drogach zalega śnieg lub błoto pośniegowe, wydłuża się droga hamowania. Wszyscy kierowcy powinni to uwzględniać i zachowywać odstęp od aut jadących przed nimi. Uważajmy też przed skrzyżowaniami tak, byśmy zdążyli zahamować, zanim zmienią się światła - mówił Sokołowski.

Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej widnieją ostrzeżenia dla wszystkich województw. Strefa gęstych opadów śniegu przemieszczać się będzie w głąb kraju. Najbardziej intensywne opady mogą wystąpić na Pomorzu, Dolnym Śląskim oraz na wschodzie kraju.

Będzie im towarzyszył bardzo silny wiatr. W strefie nadmorskiej może on osiągać prędkość do 80 km/h. W Świnoujściu ogłoszono już pogotowie sztormowe. Silne porywy będą powodować też zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródła: PAP, IMiGW

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/polityka/img_1980.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96