Polska walczy o pozycję w UE

Polska walczy o pozycję w UE
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zmiany, które mają być sfinalizowane w marcu tego roku wpłyną na skuteczniejsze egzekwowanie  prawa i ułatwią nakładanie kar finansowych na kraje wspólnoty, które pozwolą sobie na nadmierny deficyt budżetowy. Angela Merkel jest pomysłodawczynią umowy i wielokrotnie podkreślała jak ważny dla dalszej przyszłości UE ma pakt, a wdrożenie go przyczyni się do wyjścia z kryzysu.   

Kanclerz Niemiec forsując pakt fiskalny pomaga w głównej mierze własnemu krajowi w ten sposób chce przekonać rodaków że pomagając Grekom  wymusi w euro strefie niezbędne reformy.  

Polska domaga się by w szczytach strefy euro mogły uczestniczyć państwa spoza euro landu. Obecność dla Polski jest bardzo ważna, ona bowiem zdecyduje czy nasz kraj będzie w gronie państw ,, pierwszej prędkości” dlatego ciągle walczy o uczestnictwo. ,,Chcemy mieć realny wpływ na reformy, a nie tylko dostawać gotowe projekty do podpisu” mówi Donald Tusk.

Takiej decyzji sprzeciwia się Francja argumentując swoją decyzję tym, że ,,przynależność do strefy euro to zarówno obowiązki jak i przywileje, dlatego musimy mieć odrębne szczyty ripostuje Nicolas Sarkozy.

Polska gotowa jest do kompromisu ,, możemy uczestniczyć tylko w niektórych unijnych szczytach, które będą poświęcone wdrażaniu paktu – powiedział Donald Tusk.  

Źródło: Gazeta Wyborcza

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy