Polska o jakiej śni Kaczyński

Polska o jakiej śni Kaczyński
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zgoła inna polityka wobec tej jaką przedstawił Donald Tusk podczas swojego expose przedstawi PiS. Sprzeciw odnośnie podnoszenia wieku emerytalnego, wobec cięć i temu, że to najbiedniejsi ucierpią najbardziej podczas ich wprowadzania. Polityka wobec wsparcia rodziny pomoc młodym- to kilka z wielu postulatów Prawa i Sprawiedliwości.

foto: Prawo i Sprawiedliwość
Jarosława Kaczyński podczas spotkania na Śląsku, przedstawił swoje propozycje zmian jednocześnie zapowiedział, że dokument programowy PiS zostanie ogłoszony w najbliższych dwóch tygodniach. Były premier odniósł się do expose Donalda Tuska stwierdzając, że po słowach premiera idea solidarnego państwa stanęła w miejscu. Nasz dokument będzie odpowiedzią na kryzys w każdej dziedzinie życia naszego społeczeństwa- powiedział Kaczyński

Były premier oznajmił, że partia której jest prezesem, nigdy się nie zgodzi na zapowiadane w expose premiera Donalda Tuska zmiany, jeśli chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego. W swoich słowach stwierdził, że społeczeństwo w krajach Zachodnich żyje znacznie dłużej niż w Polsce. Dlatego wyrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn byłoby "drastyczne i niesprawiedliwe, szczególnie wobec kobiet".

Prawo i Sprawiedliwość zgłasza swój sprzeciw w kwestii obniżenia świadczeń emerytalnych i rentowych. Jarosław Kaczyński jasno powiedział, że możliwość podtrzymania obecnej wysokości emerytur, a nawet podwyższenia ich jest jak najbardziej możliwe. Taką możliwość dałby przymus płacenia składek emerytalnych wśród najbogatszych, którzy obecnie są zwolnieni z tego obowiązku- powiedział prezes.

Partia Kaczyńskiego jednoznacznie sprzeciwia się likwidacji KRUS i zapowiadanego przez premiera wprowadzenia  w mniejszych gospodarstwach rolnych rachunkowości dochodowej. To doprowadzi do jednego, wyrzucenia rolników z ich ziemi- powiedział były premier.

W sprzeciwie PiS odnośnie planów Tuska, znalazł się również postulat odnośnie górników. Kaczyński chce, aby kwestia emerytur dla górników pozostała bez zmian. Obecnie górnik odchodzi na emeryturę po 25 latach pracy pod ziemią, jak zaznaczył prezes przeciętny górnik żyje o 10 lat krócej od przeciętnego mężczyzny w Polsce. A po skończonej pracy jego stan zdrowia nie należy do najlepszych-stwierdził prezes.

Źródło: onet.pl

 

 

Ł.G

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy