Oszczędzanie w ciemno

Oszczędzanie w ciemno
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Uliczne latarnie nie świecą m. in. w Krakowie oraz gminach powiatu tarnowskiego:  Wierzchosławicach, Ryglicach i Wojniczu. W tych miastach oświetlenie jest wyłączane na kilka godzin w nocy, gdy ruch spada do minimum. Decyzję o szukaniu oszczędności poprzez ograniczanie ulicznego oświetlenia Chełm i Łęczna podjęły już w zeszłym roku.

Radom nie zamierza podejmować tego typu decyzji w przyszłości. - Nie jest przewidziane wyłączanie latarni w naszym mieście w celu szukania oszczędności - powiedział rzecznik MZDiK  Dariusz Dębski. - Bezpieczeństwo kierowców jest najważniejsze, a wyłączenie oświetlenia jest szczególnie niebezpieczne dla pieszych - dodał.

Policja alarmuje, że brak oświetlenia sprzyja wzrostowi rozbojów, kradzieży i napadów. Dlatego w Chełmie nie wyłącza się latarni w okolicach szkół, przedszkoli i przejść dla pieszych. Pozostałe  samorządy negocjują z dostawcami energii - Łódź wytargowała ośmioprocentowy rabat na rachunkach. Z  kolei Częstochowa chce zaoszczędzić 2,7 mln zł, nowa firma ma dostarczać prąd nie tylko do latarni, sygnalizacji, ale też budynków komunalnych, spółek miejskich i jednostek miasta.
ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy