Obama odpowiedział Komorowskiemu

Obama odpowiedział Komorowskiemu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Marcin Bosacki rzecznik MSZ poinformował dzisiaj na Twitterze, że prezydent USA Barack Obama przesłał list prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Jak napisał, jest to "dobry, godny list"- donosi onet.pl

Treść listu ogłosi dziś kancelaria prezydenta Komorowskiego. W środę prezydent RP napisał list do prezydenta USA w sprawie użycia przez amerykańskiego prezydenta sformułowania "polski obóz śmierci". Polski prezydent podkreślił, że liczy na odpowiedni efekt i wspólne naprawienie tego nieszczęsnego błędu.

Do słów Obamy odniósł się też w środę premier Donald Tusk. Oświadczył, że słowa Obamy dotknęły wszystkich Polaków.

- Kiedy ktoś mówi "polskie obozy śmierci", to tak jakby nie było nazistów, nie było niemieckiej odpowiedzialności, tak jakby nie było Hitlera - mówił polski premier.

Barack Obama użył słów o "polskim obozie śmierci" podczas wtorkowych uroczystości pośmiertnego uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego. Mówiąc o bohaterskim kurierze polskiego podziemia, który w czasie II wojny światowej bezskutecznie alarmował Zachód o zagładzie Żydów, Obama powiedział, że kurier podziemia AK "został przeszmuglowany do Getta Warszawskiego i polskiego obozu śmierci".

Rzecznik Białego Domu, Jay Carney, powtórzył w środę, że użycie przez prezydenta USA Baracka Obamę określenia "polski obóz śmierci" było "błędnym wyrażeniem", czego rząd amerykański "żałuje".

Źródło: onet.pl

Red. ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy