Obama chce pomóc Europie

Obama chce pomóc Europie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


foto:KPRM
Podczas spotkania prezydenta USA z przywódcami Unii Europejskiej poruszono również problem Wschodnich państw UE. Dyskutowana była sytuacja na Białorusi , wszyscy jesteśmy zgodni w kwestii przywrócenia w tym kraju rządów prawa. Jeśli chodzi o Ukrainę to chcemy, aby nadal podążała droga reform- powiedział Barack Obama.

Przesłanie wspólnego komunikatu, który został opublikowany po szczycie Biały Dom napisał, że każda ze stron współdziałała w kierunku szerzenia demokracji, rozwiązaniami konfliktów, zachęcaniu i pomocy w modernizacji i integracji krajów sąsiadujących na wschód od UE.

Białoruś została wezwana do,, natychmiastowego zwolnienia i zrehabilitowania więźniów politycznych i uczynienia postępu na drodze do respektowania zasad demokracji, praworządności i przestrzegania praw człowieka- czytamy w komunikacie.

Apel skierowano też do władz Ukrainy, aby dotrzymały obietnic ,,zachowania demokratycznych wartości”, a zwłaszcza doprowadzenia do sprawiedliwego i bezstronnego procesu w sprawie Julii Tymoszenko.

Ł.G

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy