Miliardy oszczędności!

Miliardy oszczędności!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

foto: Ministerstwo Pracy
Z prognozy ludności na lata 2008-2035 szacuje się, że w 2020 roku kobieta w wieku emerytalnym,  czyli 61,9 lat, będzie pobierać emeryturę przez ok. 19 lat,  mężczyzna natomiast w wieku emerytalnym, 67. lat, przez ok. 6 lat. W zapowiedziach premiera podczas expose w roku 2040 r. wiek emerytalny mężczyzn i kobiet zrówna się.

Minister Pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz zaznacza, że ,,dziś kobiety, aby dostać emeryturę, muszą pracować do 60. roku życia, mężczyźni do 65." Obecnie Polska, jako jedyne państwo w Europie, ma najmłodszych emerytów. Średni wiek opuszczania rynku pracy w Polsce wynosi 59,7 lat dla mężczyzn i 58 lat dla kobiet.

Należy zaznaczyć, że w 2010 roku w Polsce przeciętny wiek życia mężczyzn wyniósł 72,1 lat, natomiast kobiety 80,6 lat, ,,więc obecnie sześćdziesięciolatka będzie pobierać emeryturę przez 21 lat, a sześćdziesięciolatek przez 7 lat” – powiedział minister.

Projekt ustawy odnośnie zmian o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ma zostać przyjęty w I kwartale 2012 roku. Projekt zakłada podwyższenie wieku emerytalnego docelowo do 67. roku życia od 1 stycznia 2013 roku.  

W piątek zbierze się, po raz pierwszy od pół roku, prezydium komisji trójstronnej, na czele której będzie stał nowy przewodniczący Władysław Kosiniak–Kamysz.

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy