Kradną na potęgę!

Kradną na potęgę!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pomimo tak dużej liczby kradzieży aut, od 2000 r. tendencja w statystykach jest spadkowa.  ,,Policja jest coraz bardziej skuteczna, w ciągu ostatniej dekady liczba kradzieży samochodów spadła kilkakrotnie" – podkreśla podinsp. Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji.


Naczelnik działającego od 10 lat Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KSP Ireneusz Ambroziak oznajmił, że ok. 80 proc. kradzionych aut jest rozbieranych na części. Następnie są sprzedawane w kraju lub wywożone na wschód.

Specjalna grupa do walki z przestępczością samochodową w ostatnim czasie rozbiła kanały przerzutowe, którymi gangi trudniące się tym procederem przemycały części za wschodnią granice naszego kraju. Najwięcej samochodów ginie na pomorzu, w Trójmieście- 739, w Gdańsku- 568, w Gdyni- 104.

W ostatnim czasie preferencje złodziei zmieniły się, sprzęt jakim się posługują również. W przeszłości złodziejowi do otworzenia samochodu wystarczył łom, czy wytrych. Aktualnie każdy jest w posiadaniu laptopa, specjalistycznego sprzętu elektronicznego, czy fakultetu informatyka. Najlepszym przykładem zachodzących zmian jest zatrzymanie złodziei, którzy specjalizowali się w kradzieży luksusowych aut.

Źródło: PAP

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy