Irena Jarocka nie żyje

Irena Jarocka nie żyje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Urodziła się 18 sierpnia 1946 r. Debiutowała na festiwalu w Sopocie w 1968 r. Irenę Jarocką zapamiętamy przede wszystkim z jej muzycznych przebojów: "Motylem jestem", "Odpływają kawiarenki", "Wymyśliłam Cię" czy "Beatlemania story". W jej karierze znalazło się również miejsce na film i teatr - zagrała w komedii "Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka" i w sztuce Mrożka "Piękny widok". Wielokrotnie nagradzana na prestiżowych festiwalach światowej rangi; ostatnio nagrała płyty z piosenkami o klimatycznym brzmieniu: "Małe rzeczy" wydane w 2008 r. i "Ponieważ znów są Święta" w 2010 r.Muzycy bardzo mile wspominają tę wielką artystkę. Stan Borys zapamięta ją jako radosną, pełną życia piosenkarkę. Andrzej Kopiczyński (odtwórca głównej roli w filmie "Motylem jestem...") ze smutkiem przyjął wieść o śmierci Jarockiej. "To była bardzo urocza, zawsze bardzo koleżeńska, bardzo wspaniała pani" - powiedział Kopiczyński. - "Bardzo mi żal" - dodał aktor.

Irena Jarocka miała świadomość tego, że nagrała wspaniałe przeboje i dzięki temu zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zawsze podchodziła do swojej pracy (i pasji jednocześnie) z dużą odpowiedzialnością - zależało jej na tym, by słuchacze byli z niej i jej twórczości zadowoleni. Nie chciała nikogo zawieść. Przez swoje utwory przekazywała publiczności swoje serce.

Od 1990 r. mieszkała w Ameryce. Nie mogła się tam odnaleźć. Przeszła depresję, przestała śpiewać. Po tym trudnym czasie postanowiła wrócić do Polski, by rozpocząć życie od nowa. Początki nie były łatwe, ale poradziła sobie i była szczęśliwa - jej powrót zaowocował dwiema płytami wydanymi w 2008 r. i 2010 r. Niestety przegrała walkę z chorobą nowotworową.


Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy