Bałagan w Polskiej Prokuraturze

Bałagan w Polskiej Prokuraturze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Seremet poprosił Bronisława Komorowskiego o odwołanie Naczelnego Prokuratora Wojskowego Krzysztofa Parulskiego - prezydent jednak na dymisję się nie zgodził. Prokurator Generalny do odwołania Parulskiego ze stanowiska szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej musi najpierw zdobyć poparcie ministra Siemioniaka i dopiero później złożyć wniosek, który potem rozpatrzy prezydent.

W ubiegły czwartek Parulski wydał oświadczenie, nawiązując do wydarzeń z poniedziałku 9 stycznia. Powiedział wtedy, że „niektóre aspekty mojej wypowiedzi zostały wyolbrzymione, w wyniku czego wykreowano sztuczny konflikt pomiędzy Prokuratorem Generalnym a mną osobiście”. Zaznaczył, że jego współpraca z Prokuratorem Generalnym „układa się i układała dobrze”.

Według Zbigniewa Ziobry odpowiedzialność za paraliż w polskiej prokuraturze ponosi prezydent Bronisław Komorowski. ,,To na prezydencie dzisiaj spoczywa odpowiedzialność za to, co będzie się działo, ale i za polską prokuraturę, bo to on jest władny podjęcia decyzji o odwołaniu zastępcy prokuratora generalnego”- powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Radomiu.ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy