Ateny płoną!

Ateny płoną!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Od momentu, kiedy Grecy pojęli, że bez cięcia wydatków nie zdołają wyjść z kryzysu, jaki od miesięcy trawi ich kraj, obywatele coraz częściej wychodzą na ulice wyrażać w ten sposób swoje niezadowolenie. Niedzielne starcia pokazały jak bardzo mieszkańcy Aten są oburzeni z poczynań polityków, które nie przynoszą zmian na lepsze. Do największych starć z policją doszło podczas pokojowej demonstracji z udziałem około 100 tys. tysięcy ludzi, jaka zebrała się w niedzielę wieczorem przed greckim parlamentem. W wewnątrz budynku wybrańcy narodu głosowali nad przyjęciem kolejnego programu oszczędności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się regularna bitwa ,,zakapturzonych” (tak nazwanych przez media) z policją, po których ateńskie ulice, Panepistimiu i Stadiu, oraz główny plac Syntagma wyglądają jak po wojnie. Służby komunalne w poniedziałek rano zastały sterty śmieci i gruzu.

Do protestów doszło po tym jak grecki parlament przyjął w niedzielę kolejny pakiet reform ograniczający m.in. wydatki publiczne. To kolejna ustawa, która miała zdecydować o kolejnej transzy pomocy finansowej o wartości 130 mld euro przez kraje Unii, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny.

Program, jaki przyjęli politycy zakłada dla Grecji m.in. zmniejszenie zatrudnienia w sektorze publicznym o 15 tys. osób do końca roku, większą swobodę w zakresie prawa pracy oraz zmniejszenie płacy minimalnej o 20 proc.

Źródło: TVN24

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy