ACTA sprzeczne z prawem UE?

ACTA sprzeczne z prawem UE?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości dotyczy bezpośrednio wprowadzenia regulacji ACTA. Postanowienia, jakie zostaną wprowadzone wraz z wejściem ACTA, mogą się przyczynić do   narzucenia operatorom konieczności wprowadzenia rozwiązań filtrowania treści -  uważają eksperci  European Telecommunications Network Operators Association.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości zapadł po tym, jak belgijska organizacja ochrony praw autorskich SABAM, działająca w imieniu kompozytorów, autorów i właścicieli treści złożyła pozew przeciwko belgijskiej firmie Scarlet zajmującej się dostawą internetu.

W 2004 roku SABAM skrytykowała Scarlet za brak jakichkolwiek decyzji, które miałyby powstrzymać nielegalne pobieranie plików przez użytkowników internetu działających w jej sieci. Sąd przychylił się do pozwu SABAM i nakazał filtrowanie treści i wyłączania wszystkich, którzy zechcą nielegalnie ściągać wszelakie treści. Scarlet  odwołał się od decyzji, składając apelację w której przekonywał, że ta jest sprzeczna z prawem unijnym. TS przychylił się do wniosku twierdząc, że nie można ograniczać firm, ponieważ doprowadzi to do naruszenia prawa firmy Scarlet do prowadzenia działalności biznesowej.

W komentarzu dyrektor generalny europejskiej organizacji konsumentów, Monique Goyens,  powiedział, że sąd dał "krystalicznie jasny sygnał", a  monitoring i ostrzejsze karanie, to zła polityka.

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy