Wystawa artystycznej ceramiki

Wystawa artystycznej ceramiki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Twórczość artystyczna i zamiłowanie autorów wiąże się bez wątpienia z ceramiką. Aleksandra Dobrowolska ukończyła Wydział Ceramiki i Szkła w pracowni ceramiki unikatowej oraz użytkowej. Związana jest szczególnie blisko z ceramiką unikatową i rzeźbą, co prezentuje dorobek artystyczny autorki.

Swoje doświadczenie i wiedzę przekazuje uczniom Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu podczas zajęć z ceramiki. Uczestniczyła w sympozjach i plenerach ceramicznych w Nowym Wiśniczu, Chodzieży, Ćmielowie, Osiekach, Warszawie i Orońsku. Swoje prace Aleksandra Dobrowolska prezentowała podczas wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Ona i on - B. Dobrowolski


Drugim autorem, którego dorobek artystyczny będziemy mieli okazję zobaczyć podczas piątkowego wernisażu, to Bogusław Dobrowolski. Artysta ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w pracowni ceramiki unikatowej profesor Ireny Lipskiej-Zworskiej i pracowni ceramiki użytkowej profesor Lidii Kupczyńskiej Jankowiak.Dotyk - B. Dobrowolski

Aktualnie związany jest z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie prowadzi pracownię ceramiczną. Jego twórczość oscyluje wokół ceramiki unikatowej, rzeźby i malarstwa. Dorobek artystyczny Dobrowolskiego dostępny był dla miłośników sztuki na niemalże 30 wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych. Został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Kielce - "Przedwiośnie 2001".

Data: 09.03.2012
Miejsce: Kielce, Galeria BWA "Piwnice" przy ul. Leśnej 7
Godzina: 18.00

źródło: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy