"Reality show" wernisaż

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W twórczości Katarzyny  Podgórskiej-Glonti szczególną rolę odgrywa tematyka pamięci, czasu, zanikania śladów obecności. Formułowane wypowiedzi, refleksje dotyczą osobistych przeżyć, wynikających z doświadczania rzeczywistości. Podejmowane wątki czasu, przestrzeni, obecności realizowane są zarówno w formie multimedialnych instalacji, performance, fotografii, a miejsce ekspozycji często jest nierozerwalnie współtworzące dzieło.

Zajmuje się: działaniami przestrzennymi, instalacją, fotografią, warsztatami artystycznymi. Prowadziła liczne autorskie zajęcia i warsztaty min. w Dartington College of Arts w Anglii, Międzynarodowe Spotkania Teatralne w Skokach, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galerii Arsenał  w Białymstoku, Uniwersytetcie w Trondheim, Norwegia, Universitas Bella Artes w Granadzie.

Artystka  urodziła się w 1968 roku w Radomiu. Studiowała na PWSSP w Poznaniu. Uzyskała  dyplom w pracowni rzeźby prof. Jana Berdyszaka i pracowni tkaniny prof. Andrzeja Banachowicza. W 1995 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Aktualnie pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2012 jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podgórska-Glonti jest również prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.


Artystka ma na swoim końcie wiele wystaw indywidualnych m.in:

2012- ROOMS, Galeria BWA, Piła
2012 - GREEN EYES, Galeria BWA, Kielce
2010 - TODAY, projekt AK30, Poznań
2008 - PEWNEGO DNIA, Galeria ON, Poznań
2008 - HISTORIE WŁASNE, Galeria Starter, Poznań
2008 - ODNALEZIONE.UTRWALONE, Galeria Wozownia, Toruń 
2007 - HISTORIE WŁASNE, Galeria Miejska, Wrocław
2006 - LAST MINUTE, BWA, Zielona Góra
2006 - DANCE MACABRE II, Galeria Rotunda, ASP, Poznań
2003 - GEOGRAF, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galeria Nowy Wiek, Zielona Góra  2002 - PODRÓŻE CODZIENNOŚCI, ASP, Poznań
2001 - GEOGRAF, Galeria Amfilada, Szczecin 

źródło: Galeria "Rogatka"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/kalendarium/12.png): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96