"Ogień"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zbigniew Staniszewski
Zbigniew Staniszewski urodził się w 1943 r. w Radomiu. W 1970 r. ukończył Politechnikę Śląską - Wydział Górniczy, w latach 1974-1975 - Podyplomowe Studium Ochrony Środowiska w Kielcach, natomiast w latach 1989-1990 - Small Business na Politechnice Świętokrzyskiej. Pracował na stanowisku dyrektora naczelnego w Cementowni Małogoszcz oraz w Kombinacie Remontowo - Budowlanym Przemysłu Cementowego "Remur" w Wierzbicy. Obecnie prowadzi samodzielną działalność gospodarczą w firmie PPU TORNADO. Jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, grupy "bez nazwy" i Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej. Oddział w Radomiu.

Wystawa "Ogień" Zbigniewa Staniszewskiego jest pierwszą tegoroczną ekspozycją zaprezentowaną w małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest zarazem inauguracją nowego sezonu wystawienniczego oraz zachętą do działania i szukania nowych inspiracji fotograficznych. Barbara Polakowska wyraziła nadzieję, że: - Wystawa "Ogień" zmotywuje wszystkich do zabrania się do pracy z aparatem fotograficznym i kolejne żywioły: woda, powietrze, ziemia doczekają się swoich fotografii.

Motywem przewodnim wystawy stał się tytułowy ogień, który należy do czterech żywiołów. Jak dodaje autor wystawy - Zbigniew Staniszewski: - Specyfika tego żywiołu polega na tym, że okiełznany ogień potrafi ułatwić życie człowieka, dzięki niemu możliwe było rozpowszechnienie się cywilizacji, ale z drugiej strony, gdy wymknie się on spod naszej kontroli, potrafi wyrządzić niewyobrażalne szkody, a nawet przynieść śmierć.

Fotografie zaprezentowane podczas wystawy zostały wykonane podczas pobytu Zbigniewa Staniszewskiego w Kanadzie. Ogień jest niewątpliwe specyficzny do fotografowania. Jak podkreślił autor: - Nie jest łatwo uchwycić jego wszechstronność, kolorystykę i dynamikę. Występuje w wielu barwach i odcieniach - począwszy od bieli, aż po niebieską barwę. Na zdjęciach możemy zaobserwować pewną cechę powtarzającą się, a jest nią fragmentaryczność. Autor na zdjęciach nie uchwycił pełnego obrazu ognia, ale skupił się na detalach. Jak podkreślił autor - Chciałem zaprezentować ogień, jego wielobarwność, chwilowość jako integralny element wszechświata.


Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 25 lutego 2012 r.

Mała Galeria RTF

Godziny otwarcia Galerii:

Poniedziałek-piątek – 09:00-19:00

sobota – 09:00-15:00



D.T.-P.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Slog.php on line 9

Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Slog.php on line 9