"Oblicza Azji" w Muzeum Sztuki Współczesnej

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek 24 stycznia o godz. 17:00 w Muzeum Sztuki Współczesnej odbędzie się otwarcie wystawy "Oblicza Azji" w ramach "Konfrontacji" pomiędzy uczelniami i wydziałami artystycznymi w Polsce.

Wystawa została zainspirowana artystyczną współpracą Akademii Sztuk Pięknychw Krakowie i Polsko - Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych w Warszawie oraz Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznymw Radomiu. Organizatorem i kuratorem wystawy jest dr Zuzanna Gajos.

"Oblicza Azji" stanowią kontynuację "Konfrontacji" studentów, którzy na bazie zdobytych informacji poszukują kodu, by odczytywać i interpretować wybrane przez siebie zagadnienia dotyczące Azji - tego jakże bogatego pod wieloma względami kontynentu. W efekcie tych poszukiwań powstały prace w różnych technikach, począwszy od rysunku, malarstwa, kolażu, poprzez obiekty przestrzenne i działania multimedialne.

To właśnie odrębność kulturowa czyni świat ciekawym, zachęca do podróży, poszukiwań i odkryć, których efektem stają się między innymi takie działania artystyczne jak "Oblicza Azji".

Wystawa będzie czynna do 16 lutego.

Źródło: Muzeum Sztuki Współczesnej

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy