,,moja Ekstremalna Droga Krzyżowa”

,,moja Ekstremalna Droga Krzyżowa”
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


"moja Ekstremalna Droga Krzyżowa" jest kolejną wystawą Łukasza Wykroty w Galerii "Resursa". Autor tym razem zmierzył się z tematem własnej duchowości podczas jednego z nabożeństw Wielkiego Postu. - Pomysł na wystawę zrodził się dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy wziąłem udział w "Ekstremalnej Drodze Krzyżowej" - mówi Łukasz Wykrota. - Uczucia, jakie towarzyszyły mi, wywołały chęć do podzielenia się nimi. Już wtedy wiedziałem, że wezmę udział w kolejnej edycji. 

Galeria


Charakterystyczną częścią zdjęć jest to, że są nieostre, robione w ruchu, na których rozmyte plamy układają się w barwne kompozycje. - Miałem pewien dylemat, ponieważ ta droga krzyżowa jest drogą w milczeniu, skupieniu i wyciszeniu - opowiada autor. - Bałem się, że aparat może odciągnąć uwagę od tego co najważniejsze. Dlatego postanowiłem, że zdjęcia będą robione szybko. Nie będę skupiał się na tym, aby obraz był perfekcyjny, a  raczej na tym aby powstał fotoreportaż. Dzięki temu fotografie są całkiem inne niż te, które widzimy w internecie.

Według autora to pierwsza jego wystawa, gdzie pojawiają się elementy, które nie są oczywiste. Do tej pory fotograf prezentował jakby szkice monochromatyczne danego projektu. Teraz zdjęcia są w kolorze, który odegrał bardzo ważną rolę. - Na fotografiach pojawia się głęboka i dziwna czerwień, czerń i błękit, który uwielbiam, który daje nadzieję - tłumaczy Łukasz Wykrota. - Dzięki temu ekspozycje należy interpretować, jak wiersz.  Trzeba poznać temat, poczytać o nim, zrozumieć go. Mam nadzieję, że zdjęcia zachęcą do wzięcia udziału w takiej drodze krzyżowej.

Wystawę w Galerii "Resursa" można oglądać do 24 kwietnia.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy