Fotografia otworkowa w Resursie

Fotografia otworkowa w Resursie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Autor jest absolwentem Studium Reklamy Wizualnej przy Szkole Plastycznej im. Józefa Brandta w Radomiu. W 2008 r. ukończył Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu na kierunku dziennikarstwo. Obecnie pracuje w Archiwum Państwowym w Radomiu, gdzie zajmuje się digitalizacją materiałów archiwalnych.
Z solarigrafią zetknął się po raz pierwszy na warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Marka Jasińskiego z Warszawy. Od tamtej pory utrwala pejzaże naszego miasta w tej zagadkowej technice. Jego zdjęcia w technice otworkowej przypominają stare przedwojenne pocztówki, niczym fotografie z klimatem lat minionych. Wystawa czynna będzie do 30 stycznia.

Solarigrafia
to technika negatywowa, której efektem jest otrzymanie zdjęcia z wyraźnymi śladami słońca na nieboskłonie. Wykonuje się go za pomocą kamerki otworkowej, konstruowanej najczęściej przez samego autora i umieszczanej w różnych miejscach miasta: na drzewach, parapetach, oknach i na balkonach. Czas naświetlania jednego zdjęcia może wynosić od kilku godzin do jednego roku, czasami nawet lat. Tak otrzymany negatyw jest zazwyczaj odwrócony do pozytywu i poddany obróbce graficznej.


Źródło: Resursa

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy