Dziś pierwsza odsłona wystawy z cyklu "Mistrz i uczniowie"

Dziś pierwsza odsłona wystawy z cyklu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "ŁAŹNIA" w Radomiu zaprasza na pierwszą  odsłonę kolejnej wystawy z cyklu Mistrz i Uczniowie. Wernisaż w Galerii przy ul. Traugutta 31/33 w piątek, 25 kwietnia, o godz. 18.


Zaprezentowane zostaną prace malarskie Juliusza Narzyńskiego. Juliusz Narzyński urodził się w 1934 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1959 roku w pracowni prof. Artura Nachta-Samborskiego. To laureat Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida (1969); stypendysta Rządu Holenderskiego (1970). Od 1973 roku kierował pracownią malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego). Profesor tejże uczelni. Tworzy w zakresie malarstwa i rysunku. Autor wielu wystaw indywidualnych m.in. w Berlinie, Gdańsku, Łodzi, Paryżu, Radomiu, Szczecinie, Toruniu, Varberg, Warszawie. Uczestnik około dwustu wystaw ogólnopolskich, międzynarodowych i sztuki polskiej za granicą. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa z cyklu "Mistrz i uczniowie" w tym roku odbywa się już po raz piąty. Dotychczas prezentowana była twórczość profesorów z Krakowa, Katowic, Poznania i Torunia: Jacka Waltosia, Jacka Gaja, Macieja Bieniasza i Macieja Szańkowskiego oraz ich studentów, absolwentów i asystentów. Tym razem zobaczymy malarstwo Juliusza Narzyńskiego i (w trzech odsłonach) dorobek jego uczniów z Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wśród nich radomskiego artysty Andrzeja Brzegowego, od niedawna profesora na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy