"Body Memory" Agnes Janich

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

12 października (piątek) o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Domagalskiego 5 w Radomiu odbędzie się wernisaż wystawy prac Agnes Janich pt. "Body Memory", podczas którego artystka zaprezentuje swój performance pt. Annoying Flower.

W trakcie wernisażu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Agnes Janich, Moniki Weychert - Wałuszko (TVP Kultura, Art&Business), dr Marty Raczek (Uniwersytet Jagielloński) pt. "Kto tu jest ofiarą: "słaba" kobieta czy silny mężczyzna? Czy pozycja kata faktycznie jest uprzywilejowana?".

Na projekt "Body Memory" (Pamięć ciała) złożą się zdjęcia i filmy z trzech cykli:

1. I Hate My Body When You're Gone (Gdy Cię nie ma, nienawidzę siebie) – filmy i zdjęcia o autodestrukcji, lęku przed samotnością i perwersyjnej przyjemności płynącej z robienia sobie krzywdy.

2. Is a Whole More Than a Sum of Parts (Więcej niż tylko suma części) – kolekcja badająca rany, zapis podróży młodej kobiety czytającej swoje ciało przez pryzmat "cytatów Innych na temat mojego ja".

3. That You Have Someone (Że jest ktoś obok) – mocno erotyczne zdjęcia z tekstami badającymi ból miłości w kontekście bólu wojny.

Kilka słów o artystce

Agnes Janich urodziła się w 1985 w Łodzi, mieszka i pracuje w Nowym Jorku i Warszawie. Studiowała fotografię w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Jest artystką sztuk wizualnych. W swoich instalacjach filmowych i dźwiękowych, zdjęciach, performances, rzeźbach i sztuce w przestrzeni publicznej skupia się na pamięci ciała i pamięci historii. Swoje prace prezentowała na kilku kontynentach. Zdobywała liczne granty, uczestniczyła w rezydencjach artystycznych m.in.w USA, Włoszech, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii. Wystawiała m.in. na 9. Biennale w Sharjah, w warszawskiej Zachęcie, Kusthalle Exnergasse w Wiedniu, MLAC-u w Rzymie, robiła performance z Auschwitz Jewish Center, oddziałem Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku i MOCAK-iem w Krakowie. Na 2013 przygotowuje wystawy m.in. w Łaźni w Gdansku i Garage CCC w Moskwie. Agnes Janich jest reprezentowana przez Galerię Charim w Wiedniu i Keller Kunst w Zurychu.


Wystawa potrwa do 11 listopada.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/wystawy_zajawki/body_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96