Benefis Longina Pinkowskiego w "Resursie"

Benefis Longina Pinkowskiego w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Ekspozycja została otwarta z okazji 45-lecia działalności artystycznej Pinkowskiego.

Jubilat urodził się w 1940 r. w Osieku nad Notecią. W latach 1961 – 1967 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a i prof. Jacka Żuławskiego w 1967 r. Jest  członkiem istniejącej od 1967 roku radomskiej Grupy M-5 i Stowarzyszenia Ruchu Artystycznego „Świat”. Uprawia malarstwo sztalugowe . Od połowy lat 60. mieszka i tworzy w Radomiu.

Longin Pinkowski ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych, wystawy Grupy M-5  i udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień.  Jego prace znajdują się w zbiorach instytucji i placówek kultury oraz w zbiorach prywatnych. Na swój jubileusz autor przygotował zestaw 42 prac malarskich, powstałych w ciągu 10 ostatnich lat.

źródło: "Resursa Obuwatelska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/kalendarium/rysunek1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96