Znaleźli 1500 moździerzowych pocisków!

Znaleźli 1500 moździerzowych pocisków!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Policjanci z Komendy Powiatowej w Kozienicach zabezpieczają miejsce niezwykłego znaleziska na terenie gminy Grabów nad Pilicą. Znaleziono tam 1500 pocisków moździerzowych z II Wojny Światowej.

- Od 16 września policjanci z Kozienic pilnują porządku i  zabezpieczają teren wokół znaleziska. W jego skład wchodzą  granaty moździerzowe  82 mm i 120 mm. Saperzy z jednostki wojskowej z Dęblina wykopują je i zabezpieczają - mówi Patrycja Adach, rzeczniczka policji w Kozienicach. - Na pociski natknęli się mieszkańcy gminy Grabów.

Jak informuje Patrycja Adach, pociski są przewożone do jednostki wojskowej w Dęblinie, następnie są składowane w specjalnych bunkrach, w których później dochodzi do ich detonacji. Wykopaliska będą trwały do połowy przyszłego tygodnia.

Policja przestrzega przed samodzielnym wykopywaniem tego typu znalezisk.
- Samemu nie należy wydobywać pocisków. To niebezpieczne. W tamtym roku kozienicka policja zajmowała się przypadkiem mężczyzny, który chciał wykopać taki pocisk z ziemi i uderzył w niego siekierą. Pocisk wybuchł i mężczyzna zginął. Nie należy również przechowywać tego typu pamiątek wojennych w domach czy na posesjach. Nie wiadomo, kiedy mogą wybuchnąć. Detonację może wywołać źródło gazu, energii elektrycznej. Jeśli ktoś znajdzie podobne znalezisko, powinien natychmiast skontaktować się z policją - radzi rzecznika policji w Kozienicach.

Karolina Sierka/ fot. KP w Kozienicach

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/pocisk3.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96