Wodny posterunek w Domaniowie zakończył sezon

Wodny posterunek w Domaniowie zakończył sezon
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wodny posterunek w Domaniowie zakończył sezon wakacyjny. Policjanci sprawdzali trzeźwość osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego oraz czy znajduje się na nim sprzęt ratunkowy. Skontrolowali blisko 400 łodzi oraz ok. 2 tysięcy wędkarzy.

- Wodny Posterunek Policji w Domaniowie właśnie zakończył sezon, który trwał od 1 czerwca do 30 września. W posterunku pełniło służbę 4 policjantów, którzy pilnowali spokoju amatorów wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych. Mundurowi mieli do dyspozycji m.in. dwie łodzie motorowe oraz skutery - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali przeszkoleni funkcjonariusze z uprawnieniami ratowników wodnych, którzy są w stanie podjąć akcję ratowniczą na wodzie i udzielić niezbędnej pomocy medycznej przed przybyciem lekarza.

- Policjanci pełniący w wakacje służbę na sezonowym posterunku wodnym niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i zdrowie osób wypoczywających nad wodą, stawiając czoła niebezpieczeństwu. Doskonale przygotowani, pełni odwagi i poświęcenia nie raz wyciągali z wody tonących, udzielając im niezbędnej pomocy przedmedycznej. Policjanci przeprowadzili akcje ratunkowe, w wyniku których uratowali 12 osób. Głównie dotyczyło to osób pływających łodziami - tłumaczy Leszczyńska.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w sprawie al. Wojska Polskiego

~ Co do Postkomunisty, pozostawię bez komentzarza , czytaj wyżej jaka wypowiedź poszła to zrozumiesz, jełśi masz rozum. Co do tego co poprzedni włodarz zrobił każdy wie co dobrze co źle, jednak poza rondem popiełuszki i zwolińskiego, kawałkiem żółkiweskiego i al wojska polskiego z której strony ne wjeżdzasz do radomia już nie wjeźdzasz na kratery. ciag słowackiego, obwodnica trasa na przysuchę, to wszystko było realizowane przez poprzednią władze, pomimo ciagłych ,,nie" odnośnie dodacji. A teraz co? pieniądze sa a nic nie robia zadłużają miasto, o lotnisku wspominasz.. cóż bublem jest jego zarząd i prowadzenie nie sam pomysł lotniska. Kładka? to obecny prezydent zrealizował budowe i przyklepał ją. Mógł przeciez nie odbierać mało tego obejmując urzad miał prawo zgłosic wszelkie aneksy i nieprawidłowości. Na ulicach było bezpiecnziej? jeszcze 4 lata temu na własnym osiedlu cięzko było dostac w twarz, teraz to nie problem. Na drogach bezpieczniej? Ciekawe gdzie i od kiedy. Koleiny na żółkiewskiego, niesprawna sygnalizacja świetlna, 3/4 radomia w ogóle nie zostało odśnieżone i gdyby nie lekka odwilż nie dało by się w ogóle spod bloku wyjechać. Radze przejść się po radomiu wyjśc na zewnątrz a nie propagowac nieprawdy. Teraz jest finisz kadencji, albo Prezydent to wykorzysta i zrobi coś dla radomia albo dalej bedzie działał na jego niekorzyść i jego marzenie o zwolnieniu z przerastających go obowiązków będzie spełnione.

Polecamy