Wodny posterunek w Domaniowie zakończył sezon

Wodny posterunek w Domaniowie zakończył sezon
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wodny posterunek w Domaniowie zakończył sezon wakacyjny. Policjanci sprawdzali trzeźwość osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego oraz czy znajduje się na nim sprzęt ratunkowy. Skontrolowali blisko 400 łodzi oraz ok. 2 tysięcy wędkarzy.

- Wodny Posterunek Policji w Domaniowie właśnie zakończył sezon, który trwał od 1 czerwca do 30 września. W posterunku pełniło służbę 4 policjantów, którzy pilnowali spokoju amatorów wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych. Mundurowi mieli do dyspozycji m.in. dwie łodzie motorowe oraz skutery - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali przeszkoleni funkcjonariusze z uprawnieniami ratowników wodnych, którzy są w stanie podjąć akcję ratowniczą na wodzie i udzielić niezbędnej pomocy medycznej przed przybyciem lekarza.

- Policjanci pełniący w wakacje służbę na sezonowym posterunku wodnym niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i zdrowie osób wypoczywających nad wodą, stawiając czoła niebezpieczeństwu. Doskonale przygotowani, pełni odwagi i poświęcenia nie raz wyciągali z wody tonących, udzielając im niezbędnej pomocy przedmedycznej. Policjanci przeprowadzili akcje ratunkowe, w wyniku których uratowali 12 osób. Głównie dotyczyło to osób pływających łodziami - tłumaczy Leszczyńska.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy