Włamywał się do samochodów. Miał też przy sobie narkotyki

Włamywał się do samochodów. Miał też przy sobie narkotyki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od sierpnia na terenie gminy Pionki odnotowywano włamania do zaparkowanych przed blokiem pojazdów. Wyjaśnianiem tych spraw zajęli się policjanci z komisariatu w Pionkach, którzy podejrzewali, że włamywaczem jest ta sama osoba.

W poniedziałek (6 października) funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Pionki podejrzanego o popełnienie tych przestępstw.

- Z ustaleń mundurowych wynika, że włamał się on do 9 pojazdów, skąd ukradł m.in. radia i przedmioty pozostawione w schowkach. Skradzione mienie sprzedawał lub przekazywał w ramach podziękowania za jakąś pomoc. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów i przekazali je właścicielom. Łączna wartość strat to kwota kilku tysięcy złotych. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do 26-latka policjanci znaleźli także narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, po czym przedstawiono mu zarzuty. Odpowie za kradzieże z włamaniem i posiadanie narkotyków. Jak ustalono w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci dotarli także do pasera, 51-letniego mężczyzny, który przechowywał skradzione przedmioty. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

MS/fot. archwium cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy