Wielkie betonowanie w elektrowni Kozienice

Wielkie betonowanie w elektrowni Kozienice
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
22 tysiące metrów sześciennych betonu wypełniło fundamenty kotła nowego bloku elektrowni w Kozienicach. Żeby dowieźć na miejsce tak ogromną ilość materiału, 25 ciężarówek kursowało 24 godziny na dobę i to przez prawie tydzień. Kolejne dostawy pojawiały się na miejscu co 3-4 minuty. To największa taka operacja na placu budowy nowoczesnego bloku energetycznego w ENEA Wytwarzanie S.A.
[gallery id=1027]

Materiał produkowały trzy węzły betoniarskie: dwa ulokowane bezpośrednio przy placu budowy i jeden w odległej o około 40 kilometrów Górze Kalwarii. Producentem i dostawcą betonu była firma Lefarge Polska.

Nowy blok nr 11 elektrowni w Kozienicach to kluczowa inwestycja dla Grupy ENEA i całej polskiej energetyki. Budowa trwa od jesieni 2012 roku, jednostka rozpocznie pracę latem 2017 roku. Wyróżnikiem inwestycji są najnowocześniejsze, innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, które pozwolą pracować na nadkrytyczne parametry pary - oznacza to uzyskanie tej samej wartości energii przy znacznie mniejszym zużyciu węgla. Ograniczy to emisję zanieczyszczeń do środowiska i zagwarantuje stosunkowo niskie koszty wytworzenia energii.

Rok 2014 to kluczowy moment dla inwestycji, zaawansowanie prac przekroczy 60 procent. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Koszt inwestycji wynosi ok. 6,4 mld złotych brutto. Wykonawcą bloku jest konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe.


MS/info. foto ENEA Wytwarzanie S.A.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy