W Szydłowcu o Wiesławie Myśliwskim

W Szydłowcu o Wiesławie Myśliwskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Prelekcja rozpocznie się o  godz. 17, w Sali Kominkowej zamku, przy ul. Gen. J. Sowińskiego 2.

Prelegent to autor licznych pozycji książkowych i publikacji naukowych. Był m. in. stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, przebywał na Uniwersytecie Harvarda pod kierunkiem Wiktora Weintrauba. Przez wiele lat pracował jako wykładowca teorii i historii literatury m. in. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Sprawował mandat senatora I i II kadencji, w senacie reprezentował województwo kieleckie.

Przedmiotem prelekcji profesora jest twórczość Wiesława Myśliwskiego, dwukrotnego laureata nagrody „Nike” (”Widnokrąg – 1997, „Traktat o łuskaniu fasoli” - 2007), autora powieści i dramatów, podejmującego problematykę tożsamości wsi i jej mieszkańców w czasach historycznych przemian. Utwory pisarza są tłumaczone na kilkanaście języków i cieszą się dużą popularnością, warto wymienić m. in. „Nagi sad”, „Widnokrąg”, „Kres kultury chłopskiej”, „Traktat o łuskaniu fasoli”.

Dopełnieniem prelekcji będzie recytacja fragmentów prozy przez uczniów – Adama Frąka (I LO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu), Damiana Ziółkowskiego (Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu, aktor teatru “Poezji u Radziwiłła” przy SCKiS ZAMEK).

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/wydarzenia/szydlowiec_muzeum.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96