Tragedia w Elektrowni Kozienice!

Tragedia w  Elektrowni Kozienice!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Do tragicznego wypadku doszło podczas prac rozbiórkowych o komina nr 3, najwyższego w elektrowni.

- Platforma, zawieszona
na wysokości 200 metrów wewnątrz komina, zerwała się. Było na niej czterech pracowników. Wiemy, że zginęły trzy osoby, czwarta jest poszukiwana - mówiła jeszcze po godzinie od wypadku Patrycja Zaborowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Na miejscu pracowały służby ratownicze, akcja odbywała się w bardzo trudnych warunkach. Niestety, ok. godz. 15 okazało się, że czwarty mężczyzna również nie przeżył upadku z 200 metrów. Wszyscy pracowali w remontowej firmie zewnętrznej, pochodzą z różnych części kraju.

- Na miejscu zdarzenia prokurator i policja wykonują czynności, zmierzające do zabezpieczenia dowodów w celu ustalenia okoliczności tego wypadku. Decyzją Prokuratora Okręgowego w Radomiu śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Na miejsce wypadku Prokurator Okręgowy skierował dodatkowo drugiego prokuratora z wydziału, w którym prowadzone będzie śledztwo. W toku postępowania będzie wyjaśniane także, czy doszło do naruszenia obowiązków BHP i narażenia pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia  albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w następstwie czego nastąpił skutek śmiertelny, a jeśli tak to kto ponosi za to winę - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.A.J./ fot archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy