SZYDŁOWIEC: Rzemiosło dawniej i dziś

SZYDŁOWIEC: Rzemiosło dawniej i dziś
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Święto Rzemiosła w Szydłowcu "Rzemiosło dawniej i dziś" rozpocznie się na Rynku Wielkim w sobotę (25 sierpnia) o godzinie 9. W centrum miasta, a także wzdłuż ulicy Radomskiej, zostaną ustawione stoiska, na których znaleźć będzie można zarówno tradycyjne, jak i współczesne osiągnięcia szydłowieckiego rzemiosła.

Święto to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z ginącymi już zawodami, wykonywanymi kiedyś przez mieszkańców Szydłowca. Będzie można również zobaczyć współczesne osiągnięcia szydłowian.

W trakcie imprezy odbędą się pokazy: robienia fryzur artystycznych i profesjonalnego makijażu, robienia garnków z gliny oraz wystawy: kamieniarska, samochodów terenowych i rowerów z silnikiem, starych aparatów fotograficznych.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które będą mogły poznać dawne gry i zabawy, skorzystać ze zjeżdżalni i karuzeli, a także przejechać się meleksem strażackim.

Część artystyczną zapewnią: Miejska Orkiestra Dęta, lokalni muzycy i zespoły taneczne, a także Kapela Podwórkowa z Wąchocka i zespół Kontra.

Patronat honorowy nad świętem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje serwis informacyjny Co Za Dzień.

Norbert Nowocień

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/3_rozrywka/swieto_rzemiosla_-_plakat_-_zajawka.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96