Straż Graniczna zabezpieczyła papierosy bez akcyzy

Straż Graniczna zabezpieczyła papierosy bez akcyzy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1003]

Funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Radomiu w ramach działań skierowanych przeciwko nielegalnej migracji i przestępczości transgranicznej, zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy na posesji należącej do obywatela Polski. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili ponad 1730 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości ponad 20 tys. zł.

Zatrzymany towar należał do 38-letniego mężczyzny. Przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego. Cudzoziemiec przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Cofnięto mu wizę oraz wręczono decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium naszego kraju w terminie 15 dni i zakazu wjazdu przez rok na terytorium Polski i obszaru państw Schengen.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn podejrzany jest również o przekraczanie granicy RP wbrew przepisom. Ukrainiec w trakcie odprawy granicznej świadomie wprowadzał funkcjonariuszy Straży Granicznej w błąd, okazując do kontroli swój paszport z wizą uprawniającą do wielokrotnego przekraczania granicy Polski i pracy w naszym kraju. Pracy jednak nigdy nie zamierzał podjąć. Przyznał się do zarzuconego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 8 miesięcy oraz karze grzywny.


MS/foto. SG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy