SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W tej akcji bierze udział blisko 40 mln. wolontariuszy z całego świata. W Polsce idea powstała za sprawą Marii Stanisławskiej- Meysztowicz oraz prezes fundacji Nasza Ziemia i Sprzątanie świata - Polska. Do akcji mogą zgłaszać się wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska. Trzeba pamiętać, że sprzątanie świata to nie tylko akcje zbierania śmieci, ale i  cała gama innych inicjatyw, których celem jest propagowanie ochrony środowiska naturalnego przed wszystkimi zanieczyszczeniami. W skład ogólnej akcji Sprzątania Świata wchodzi: segregowanie zebranych odpadów, sadzenie drzewek, krzewów i kwiatów. Organizowane są również konkursy plastyczne, wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy. Takie inicjatywy mają za zadanie integrować i angażować społeczność lokalną do większej dbałości o środowisko.

Aby wziąć udział w sprzątaniu lasu, wystarczy zgłosić się do pobliskiego Nadleśnictwa (www.rdlp.radom.pl w zakładce edukacja i turystyka znajdziecie listę liderów edukacji oraz telefony kontaktowe), w celu ustalenia terminu akcji.

Rzeczą naprawdę godną pochwały jest coroczna inicjatywa społeczności lokalnych, które w ramach wyższych wartości potrafią zebrać się w grupy i razem sprzątać swoje małe ojczyzny. Co nie zmienia faktu, że pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa, nadal spotykamy dzikie wysypiska czy zaśmiecone ulice.


.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy