Sataniści sprofanowali kościół w Iłży

Sataniści sprofanowali kościół w Iłży
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kościół Matki Boskiej Śnieżnej znajduje się na starym cmentarzu w Iłży. Używany jest tylko dwa razy do roku, ale miejscowy proboszcz odwiedza go co tydzień.Tym razem podczas wizyty ksiądz odkrył ślady włamania i zawiadomił policję.

- Policjanci z Iłży po dotarciu na miejsce zauważyli, że sprawcy zniszczyli obrazy, malując na nich różne symbole. Prowadzone są czynności operacyjne pod nadzorem prokuratury z Lipska – powiedziała Justyna Leszczyńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Na ścianach kościoła namalowane były czarne odwrócone krzyże, pentagramy i inne symbole satanistyczne. Zniszczone zostały również dwa ołtarze, a jeden z obrazów został zrzucony ze ściany i podarty. Sprawcy demolowali kościół przy pomocy wideł i łopaty, które zostawili przy bocznym wyjściu.

Zastanawiające jest również fakt, że świece w kościele były mocno wypalone, a dodatkowe na główny ołtarz przeniesiona została figura Matki Bożej, a obok niej został postawiony konfesjonał.

W najbliższą niedzielę w kościołach dekanatu iłżeckiego będą śpiewane przebłagalne suplikacje, a 4 lipca o godz. 20.00 w kościele Matki Boskiej Śnieżnej w Iłży odprawiona zostanie msza święta połączona z odśpiewaniem suplikacji.

RED / fot. archiwum cozadzień.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy