Rusza budowa pawilonu sportowego w Pionkach

Rusza budowa pawilonu sportowego w Pionkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Uroczysty dokument podpisany został przez burmistrza miasta Marka Janeczka i poświęcony przez księdza dziekana Stanisława Bujnowskiego. - Można powiedzieć, że ta inwestycja rodziła się w bólach. Tym bardziej cieszę się, że stadion wreszcie powstanie przyznał podczas uroczystości burmistrz.

Nowy obiekt powstanie w miejscu, gdzie kiedyś mieściły się kryte trybuny. Powierzchnia zabudowy razem z trybunami wyniesie nieco ponad 1300 metrów kw. Na trybunach znajdzie się 900 siedzeń, z czego 150 miejsc na trybunach będzie posiadało zadaszenie.

Budynek został podzielony na dwie części. Pierwsza pod trybuną przewidziana jest dla piłkarzy i gości, a druga wraz z trybunami i węzłami sanitarnymi dla widzów. W nowym obiekcie sportowym znajdą się: sala kondycyjna, magazyn, pokój dla sędziów, sauna, łazienki dla piłkarzy, trenerów oraz dla widzów od strony Alei Jana Pawła II, siłownia oraz szatnie. Budynek zostanie wyposażony w niezależne od miejskiego źródło ciepła. Zainstalowana zostanie tam kotłownia gazowa.

Budowa nowego kompleksu sportowego rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Zakończenie prac planowane jest na październik bieżącego roku. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych. Dotacja wynosi niespełna pół miliona złotych450 tys. zł.


Źródło: CAL Pionki

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy