Pierwszy sprawdzian formy czeka radomską ekipę już w najbliższy weekend (4-6 września) w Gliwicach, gdzie w towarzyskim turnieju zmierzy się z MKS Dąbrowa Górnicza, czeskim Nova Huta Ostrava oraz Stelmetem Zielona Góra.
Tydzień później radomianie podejmą Polski Cukier Toruń i Trefl Sopot w ramach turnieju rozgrywanego w Radomiu - tym razem bez udziału kibiców i dziennikarzy.
19 i 20 września Rosa walczyć będzie w Memoriale Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia w Tarnobrzegu, a ich rywalami będą zespoły, z którymi spotkają się później w lidze: Siarka Tarnobrzeg, Start Lublin i MKS Dąbrowa Górnicza.
Cieszący się niesłabnącą popularnością XXIII Memoriał im. Alfonsa Wicherka zostanie natomiast rozegrany w Radomiu w dniach 26-27.09. Tym razem mecze odbędą się przy udziale publiczności. W planach m.in. pokazowy mecz Oldboys 1977 Budowlani z Oldboyami z IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego oraz oficjalna prezentacja zespołu ROSY Radom na sezon 2015/2016.
Ostatni mecz kontrolny radomianie rozegrają niedługo potem - ich rywalem będzie Start Lublin.
Rosa oficjalnie rozpocznie sezon w środę, 7 października meczem o Tauron Superpuchar Polski, w którym zmierzy się z Mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra. Mecz ten będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.
Walka o ligowe punkty rozpocznie się natomiast w niedzielę, 11 października we Włocławku, gdzie rywalem Rosy będzie tamtejszy Anwil.
Nowością w nadchodzącym sezonie są spotkania Pucharu Europy (FIBA Europe Cup), które Rosa zainauguruje 28 października w Finlandii meczem z KTP-Basket Kotka.
Terminarz gier Rosy Radom w sezonie 2015/2016:
Etap I (runda I):
1. kolejka, niedziela 11.10.2015r. godz. 18:00: Anwil Włocławek - ROSA Radom;
baner
2. kolejka, 17-18.10.2015r.: ROSA Radom - PAUZA;
Dodatkowa kolejka, środa 14.10.2015r. godz. 19:00: ROSA Radom - WKS Śląsk Wrocław;
3. kolejka, sobota 24.10.2015r. godz. 18:00: ROSA Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski;
FIBA Europe Cup - środa 28.10.2015r. godz. 18:30: KTP-Basket Kotka (Finlandia) - ROSA Radom;
4. kolejka, sobota 31.10.2015r. godz. 18:00: PGE Turów Zgorzelec - ROSA Radom;
FIBA Europe Cup - środa 4.11.2015r. godz. 18:30: ROSA Radom - Turk Telekom Genclik SK Ankara (Turcja);
5. kolejka, sobota 7.11.2015r. godz. 18:00: ROSA Radom - MKS Dąbrowa Górnicza;
FIBA Europe Cup - środa 11.11.2015r. godz. 18:30: ROSA Radom - KK Kumanovo 2009 (Macedonia);
FIBA Europe Cup - środa 18.11.2015r. godz. 18:30: ROSA Radom - KTP-Basket Kotka (Finlandia);
6. kolejka, środa 21.10.2015r. godz. 18:00: Asseco Gdynia - ROSA Radom;
7. kolejka, sobota 21.11.2015r. godz. 18:00: ROSA Radom - AZS Koszalin;
FIBA Europe Cup - środa 25.11.2015r. godz. 20:30: Turk Telekom Genclik SK Ankara (Turcja) - ROSA Radom;
8. kolejka, niedziela 29.11.2015r. ROSA Radom - King Wilki Morskie Szczecin;
FIBA Europe Cup - środa 2.12.2015r. godz. 20:30: KK Kumanovo 2009 (Macedonia) - ROSA Radom;
9. kolejka, niedziela 6.12.2015r. godz. 17:00: Polpharma Starogard Gdański - ROSA Radom;
10. kolejka, sobota 12.12.2015r. godz. 18:00: ROSA Radom - Energa Czarni Słupsk;
11. kolejka, niedziela 20.12.2015r. godz. 18:00: Siarka Tarnobrzeg - ROSA Radom;
12. kolejka, sobota 26.12.2015r. godz. 18:00: ROSA Radom - Stelmet BC Zielona Góra;
13. kolejka, środa 30.12.2015r. godz. 19:00: Trefl Sopot - ROSA Radom;
14. kolejka, niedziela 3.1.2016r. godz. 18:00: ROSA Radom - Polfarmex Kutno;
Dodatkowa kolejka, środa 6.1.2016r. godz. 19:00 ROSA Radom - Start Lublin (rezerwowy termin 9.2.2016r.);
15. kolejka, niedziela 10.1.2016r. godz. 18:00: Polski Cukier Toruń - ROSA Radom.
Etap I (runda II) - rewanże:
16. kolejka, środa 16.1.2016r. godz. 18:00: ROSA Radom - Anwil Włocławek;
17. kolejka, 23-24.1.2016r.: ROSA Radom - PAUZA;
Dodatkowa kolejka, środa 20.1.2016r. godz. 19:00: Start Lublin - ROSA Radom (rezerwowy termin 2.3.2016r.);
18. kolejka, sobota 30.1.2016r. godz. 18:00: BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - ROSA Radom;
19. kolejka, niedziela 7.2.2016r. godz. 18:00: ROSA Radom - PGE Turów Zgorzelec;
20. kolejka, sobota 13.2.2016r. godz. 18:00: MKS Dąbrowa Górnicza - ROSA Radom;
Final Eight Pucharu Polski: (czwartek-niedziela) 18-21 lutego 2016 r.;
21. kolejka, sobota 27.2.2016r. godz. 18:00: ROSA Radom - Asseco Gdynia;
22. kolejka, sobota 5.3.2016r. godz. 18:00: AZS Koszalin - ROSA Radom;
23. kolejka, środa 9.3.2016r. godz. 19:00: King Wilki Morskie Szczecin - ROSA Radom;
24. kolejka, sobota 19.3.2016r. godz. 18:00: ROSA Radom - Polpharma Starogard Gdański;
25. kolejka, sobota 26.3.2016r. godz. 18:00: Energa Czarni Słupsk - ROSA Radom;
26. kolejka, sobota 2.4.2016r. godz. 18:00: ROSA Radom - Siarka Tarnobrzeg;
27. kolejka, niedziela 10.4.2016r. godz. 17:00: Stelmet BC Zielona Góra - ROSA Radom;
28. kolejka, środa 13.4.2016r. godz. 19:00: ROSA Radom - Trefl Sopot;
Dodatkowa kolejka, środa 6.4.2016r. godz. 19:00 WKS Śląsk Wrocław - ROSA Radom;
29. kolejka, sobota 16.4.2016r. godz. 17:30: Polfarmex Kutno - ROSA Radom;
30. kolejka, niedziela 24.4.2016r. godz. 20:00: ROSA Radom - Polski Cukier Toruń.