PRZYSUCHA: Zatrzymani za napad

PRZYSUCHA: Zatrzymani za napad
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie gminy Wieniawa. Dwaj młodzi mężczyźni w kominiarkach weszli do sklepu i zaatakowali pracującą tam kobietę. Kilkakrotnie ją uderzyli i ukradli z kasy gotówkę. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że z miejsca zdarzenia sprawcy odjechali samochodem dostawczym. Podjęte błyskawicznie działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, przy których znaleziono skradzione pieniądze. Trzeci wpadł w ręce policjantów kilka godzin później – informuje Tamara Bomba z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Z ustaleń policji wynika, że oprócz napadu na sklep, sprawcy mają na swoim koncie inne wykroczenia. Miesiąc wcześniej napadli na samotnie mieszkającą 78-letnią kobietę, mieszkankę gminy Borkowice, którą pobili i okradli z pieniędzy. Ponadto funkcjonariusze udowodnili im jeszcze jedną kradzież. Nie jest wykluczone, że ci sami sprawcy są odpowiedzialni za inne przestępstwa, także na terenie innych powiatów. Śledczy będą to dokładnie analizować.

Zatrzymani mają 19 i 30 lat i są mieszkańcami powiatu przysuskiego. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

źródło: KPP w Przysusze

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/rozbojarz_przysucha.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96