PRZYSUCHA: Dożynki Powiatowo-Gminne w Borkowicach

PRZYSUCHA: Dożynki Powiatowo-Gminne w Borkowicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W czasie mszy św. modlono się w intencji rolników, dziękując za tegoroczne zbiory. Oprawę muzyczną podczas mszy oraz w dalszej części uroczystości zapewniła Młodzieżowa Powiatowa Orkiestra Dęta Vox Cordium pod przewodnictwem Waldemara Cichawy.

Po mszy spod kościoła wyruszył barwny korowód dożynkowy, w którym uczestniczyły władze Powiatu Przysuskiego na czele ze starostą Marianem Niemirskim i wójtem gminy Borkowice Robertem Fidosem. W korowodzie wzięły udział m.in. delegacje wieńcowe każdej gminy, zastępy OSP z terenu Powiatu Przysuskiego, delegacje ze szkół wraz z pocztami sztandarowymi, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu.
-
Jestem przekonany, że dzięki odpowiedzialności naszych rolników nigdy nie zabraknie nam chleba, dlatego, że to ludzie dumni i uczciwi - mówił podczas uroczystości starosta.

Starosta powitał także przybyłych gości, wśród których znaleźli się włodarze gmin powiatu, wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, poseł V kadencji Sejmu RP Lucyna Wiśniewska, poseł RP Zbigniew Kuźmiuk, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Rejmer, przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Zarządu Powiatu na czele z wicestarostą Tomaszem Matlakiewiczem, dyrektorzy szkół oraz innych jednostek organizacyjnych. Głos zabrali również: wójt Gminy Borkowice oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu. Następnie starostowie dożynkowi Genowefa Włodarczyk i Modest Sikora przekazali tradycyjnie bochen chleba gospodarzom święta - władzom powiatu i gminy Borkowice. Obrzędową i oficjalną część rolniczego święta zakończyło dzielenie chlebem z tegorocznych zbiorów, z którym do dożynkowych gości zwrócił się Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski oraz wicestarosta Powiatu Przysuskiego Tomasz Matlakiewicz wraz z wójtem gminy Borkowice Robertem Fidosem.

Ważnym punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych rolników z terenu powiatu przysuskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Andrzej Abramczyk z żoną Sylwią z gminy Rusinów, Anna i Dariusz Sodel z gminy Wieniawa, starosta dożynek Modest Sikora z żoną Ireną z gminy Borkowice, starościna dożynek Genowefa Włodarczyk z mężem Jerzym z gminy Borkowice, Dorota i Marek Kopeć z gminy Przysucha, Katarzyna i Krzysztof Socha z gminy Gielniów, Jan Krzemiński z żoną Haliną z gminy Potworów, Wiktor Łomża z gminy Klwów oraz Jacek Pawelec z gminy Odrzywół.

Został również przeprowadzony konkurs pod Patronatem PZUBezpieczna praca w rolnictwie. Dodatkowo podczas imprezy można było skorzystać z konsultacji ARiMR oraz KRUSNajświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/wydarzenia/dozyn.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96