Ponad 2 tys. zł dla Lipska z koncertu

Ponad 2 tys. zł dla Lipska z koncertu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dzięki koncertowi Soyki, który odbył się 18 sierpnia w Lipsku i imprezom na lipskim stadionie zebrano ponad 2 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone dla poszkodowanych przez nawałnicę, która nawiedziła Lipsko i Chotczę w nocy z 6 na 7 sierpnia. 

Znana i lubiana gwiazda polskiej sceny muzycznej zaśpiewała w sobotni wieczór podczas Dni Lipska. Podczas koncertu przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zbierali datki, które mają wspomóc poszkodowanych w sierpniowej wichurze. Zbierali je również podczas niedzielnych imprez, które miały miejsce na stadionie miejskim w Lipsku. Stanisław Soyka przeznaczył na ten cel swoje płyty, które zostaną wykorzystane w licytacji w Twoim Radiu Lipsko. 

Jak czytamy na portalu ias.24.eu, ostateczny efekt zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych przez nawałnicę jeszcze nie jest znany. Liczenie datków trwa. Ponadto do ogólnej kwoty mają wpłynąć pieniądze z licytacji płyt Soyki.

Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nadal wpływają wnioski od poszkodowanych w wyniku kataklizmu. W sumie MGOPS przyjął do tej pory około 80 wniosków o wypłatę zasiłków, z czego większość już została zrealizowana.

Na usuwanie skutków nawałnicy gmina Lipsko otrzymała 237 tysięcy złotych, ale potrzeby są o około 80 tysięcy złotych większe.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/region/tn_dsc_7485.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96