Policjant z Grójca uratował niedoszłych samobójców

Policjant z Grójca uratował niedoszłych samobójców
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W środę po godzinie 13-ej podkomisarz Dariusz Grzybowski, oficer dyżurny grójeckiej policji odebrał telefon od 24-latka, który powiedział, że chce "skończyć ze sobą". Policjant zachował zimną krew i rozpoczął rozmowę z mężczyzną. Od razu wysłał patrol do domu mężczyzny. Funkcjonariusz wezwał również karetkę.

Policjant cały czas rozmawiał z desperatem. Rozmowa trwała ponad 20 minut. Dyżurny próbował tłumaczyć mężczyźnie, że samobójstwo nie jest rozwiązaniem problemów. W tym czasie do domu desperata dojechał patrol policji oraz karetka pogotowia. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.

Była to druga podobna rozmowa, jaką przeprowadził w ciągu ostatnich dni podkomisarz Dariusz Grzybowski. Poprzednia miała miejsce w minioną niedzielę. Wtedy to policjant odebrał telefon od 27-latka, który powiedział mu, że znajduje się w miejscowości Chynów, ma myśli samobójcze i chce się rzucić pod pociąg.

Dyżurny rozpoczął rozmowę z mężczyzną, aby zająć jego uwagę, a na miejsce skierował najbliższy patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Po kilku minutach na miejscu pojawili się policjanci i do czasu przyjazdu karetki przejęli opiekę nad desperatem. Pogotowie przewiozło mężczyznę do szpitala.

Podkomisarz Dariusz Grzybowski w policji pracuje od 17 lat. Od trzech lata pełni funkcję oficera dyżurnego.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/miejsca/dyzur.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96