Pijana matka "opiekowała się" pięciorgiem dzieci

Pijana matka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Do zdarzenia doszło we wsi Maruszów w powiecie lipskim. W poniedziałek (22 lipca) po godzinie 21 dyżurny lipskiej policji dostał informację o nietrzeźwej matce, pod której opieką pozostawała piątka dzieci.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali matkę, jej pełnoletniego syn – oboje pijanych – oraz pięcioro dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Badanie kobiety wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po nieudanych próbach skontaktowania się z ojcem dzieci, o przejęcie opieki nad dziećmi został poproszony dom dziecka w Siennie. Okazało się to jednak niemożliwe, gdyż dzieci mogą trafić do tej placówki jedynie za orzeczeniem sądu. Dopiero poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku policjantom udało się znaleźć krewnych dzieci, którzy zgodzili się zaopiekować maluchami do czasu, aż ich matka wytrzeźwieje.

- Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie rodziny – informuje Alicja Śledziona, rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Źródło: MKWP / red. T.W.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy