Pieśni sefardyjskie w "Łaźni"

Pieśni sefardyjskie w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Ubiegłoroczny koncert poprzedziło spotkanie z Gerardem Ederym, który przybliżył piękno i złożoność pieśni sefardyjskich. Gerard Edery - wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent - jest cenionym muzycznym folklorystą i twórcą Śpiewnika Sefardyjskiego. - Muzyka, którą gramy, to mieszanka muzyczna i językowa z różnych stron świata: Północnej Afryki, Grecji, Bałkanów, Ameryki Południowej, Turcji, Maroka, czyli tam gdzie rozpierzchli się sefardyjscy Żydzi. Muzyka sefardyjska jest muzyką świata - powiedział Edery.

Gerard jest autorem  14 albumów spod szyldu "Sefard Records". Artysta łączy style, kultury i inspiracje. Śpiewa utwory w w kilku językach i dialektach. - Jedna piosenka może składać się z kilku języków - czterech, pięciu. Celem koncertu jest pokazanie wielokulturowości muzyki sefardyjskiej, jej historii i znaczenia w świecie - wyjaśniał wokalista.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej przed ubiegłorocznym koncertem!Muzyka sefardyjska była przekazywana z pokolenia na pokolenie, bez zapisów nutowych. Edery stara się przekazać ją w bardziej nowoczesny sposób, przy użyciu współczesnych instrumentów. - Przez to, że tradycje kulturowe są reinterpretowane, nie wyginą śmiercią naturalną. My się z tą muzykę identyfikujemy, przekazujemy swoje uczucia i tylko wtedy ma ona sens - tłumaczył artysta. 

 

D.T./Fot. Piotr Sobkowicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy