Ośmiolatek za kierownicą, ojciec z zarzutami

Ośmiolatek za kierownicą, ojciec z zarzutami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Do zdarzenia doszło 10 lutego w Gielniowie (powiat przysuski). Ośmioletni chłopiec, kierując oplem corsa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego mężczyzny, ojca dziecka, który podczas tego zdarzenia przebywał w samochodzie. Mężczyzna był pijany, badanie wskazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec oraz jego ojciec z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

W czwartek 13 lutego mężczyzna został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzut narażenia małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Okazało się również, że ojciec utracił uprawnienia do kierowania pojazdami w 2010 roku za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. 

- Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, gdyż ciąży na nim obowiązek opieki nad dzieckiem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju - informuje Tamara Bomba z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Źródło: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy