Okradli 12 domków letniskowych - zostali ujęci

Okradli 12 domków letniskowych - zostali ujęci
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Kilka dni temu dyżurny białobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że łupem włamywaczy padł sprzęt ogrodniczy, elektronarzędzia i przewody miedziane. Po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci ustalili, że sprawcami mogą być mężczyźni zamieszkujący w pobliskiej wsi, między innymi 28-latek. Gdy funkcjonariusze dotarli do jego miejsca zamieszkania, przyznał się on do włamania. W trakcie przeszukania domu mężczyzny, policjanci znaleźli część skradzionego w czasie włamania mienia, ale też wiele innych przedmiotów, które jak słusznie podejrzewali funkcjonariusze mogły pochodzić z przestępstw.

Niedługo po zatrzymaniu 28-latka policjanci zatrzymali jeszcze trzy osoby. W sumie, o włamania podejrzewane są cztery osoby, trzej mężczyźni w wieku od 28 do 32 lat oraz 30-letnia kobieta. Łupem włamywaczy padał głównie sprzęt ogrodniczy, elektronarzędzia, artykuły gospodarstwa domowego i sprzęt wędkarski. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które przekazali właścicielom.

Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze szczegółowo ustalili,  kiedy i gdzie doszło do włamań.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 12 zarzutów kradzieży z włamaniem do domków letniskowych. Zatrzymanym osobom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP zs. w Radomiu/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy