Okradł plebanię i podpalił kościół

Okradł plebanię i podpalił kościół
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Policjanci w Grójcu otrzymali zgłoszenie, że do jednej z plebanii na terenie powiatu doszło do włamania. Niedługo potem, z tej samej parafii dotarło zgłoszenie o podpaleniu drzwi kościoła oraz stojącego nieopodal krzyża. Do sprawy zatrzymano 43-latka, któremu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem.  Mężczyzna był poszukiwany już za podobne przestępstwa.

Policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku plebanii kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy w Chynowie. Nieznany sprawca skradł pieniądze.
Tego samego dnia wieczorem do funkcjonariuszy dotarła informacja z tej samej parafii, że ktoś  podpalił dwuskrzydłowe drewniane drzwi wejściowe do kościoła oraz stojący niedaleko drewniany krzyż.

W toku podjętych czynności ujawniono, że sprawcą zdarzenia był pijany, leżący około 2 km od miejsca zdarzenia mężczyzna.  Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przeprowadzone czynności potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy odnośnie zatrzymanego 43-latka i przedstawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem.Jak się dodatkowo okazało, zatrzymany mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd w Wałbrzychu do odbycia kary za podobne przestępstwa.

Mężczyzna  został osadzony w Areszcie Śledczym w Grójcu.  Za karzcież z włamaniem grozi  do 10 lat pozbawienia wolności.

KS, Źródło: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy