KOZIENICE: Zbadaj swoje piersi!

KOZIENICE: Zbadaj swoje piersi!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Do Magnuszewa nieopodal Kozienic przyjedzie mammobus. Panie po 50-tce będą mogły bezpłatnie zbadać swoje piersi. Badanie jest realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

Gdzie będzie stał mammobus?

28 sierpnia w Magnuszewie przy ul. Partyzantów na placu przy targowisku stanie specjalny autobus, w którym kobiety będą mogły za darmo skorzystać z badania mammograficznego.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Kobiety w wieku 35 - 50 lat również mogą skorzystać z mammografii, ale za opłatą 80 zł i okazaniem skierowania na badanie. 

Co to jest mammografia?

To badanie z wykorzystaniem promieni rentgenowskich, które pomaga we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Polega na wykonaniu serii zdjęć rentgenowskich gruczołu piersiowego. Mammografię uznaje się za badanie skuteczne, ekonomicznie opłacalne i bezpieczne dla pacjentek. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Największym świadczeniodawcą w tej dziedzinie jest firma FADO Centrum Usług Medycznych w Gdyni. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Zgłaszajcie się

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy