Kilka godzin policja szukała grzybiarza z Radomia

Kilka godzin policja szukała grzybiarza z Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- O go godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przysusze został powiadomiony
o zaginięciu 71-letniego mężczyzny, mieszkańca Radomia, cierpiącego na zaniki pamięci. O zaginięciu zawiadomiła córka mężczyzny. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że przyjechali razem na grzyby do lasu w gminie Wieniawa. W pewnym momencie starszy pan odłączył się od rodziny - poinformowała Aneta Wilk z KPP w Przysusze.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Oficer dyżurny przysuskiej  komendy przekazał wszystkim funkcjonariuszom rysopis i ubiór zaginionego. Do sprawdzania terenu włączył się przewodnik z psem służbowym, policjanci prewencji i kryminalni oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Pomagali także strażacy ochotnicy z terenu gminy Wieniawa.

- Po ponad pięciu godzinach poszukiwań zaginiony mężczyzna został odnaleziony przez mundurowych w miejscowości Wolanów, oddalonej ok. 15 km od miejsca zaginięcia. Szczęśliwie nic mu się nie stało - dodała Aneta Wilk.

W akcję zaangażowało się 50 policjantów, przewodnik z psem służbowym oraz 10 strażaków ochotników z terenu gminy Wieniawa.

 - Apelujemy,  aby podczas zbierania grzybów czy spacerowania po lesie zachować ostrożność. Jest to szczególnie ważne, gdy przebywamy w nieznanym terenie oraz gdy mamy do czynienia z osobami starszymi lub chorymi - powiedziała Aneta Wilk.


Źródło: KPP Przysucha

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy