Jeden brat sprzedawał broń, drugi miał narkotyki

Jeden brat sprzedawał broń, drugi miał narkotyki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Radomscy kryminalni monitorując Internet w poszukiwaniu śladów przestępczej działalności, natrafili na osobę, która na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży kusze. Policjanci ustalili tożsamość tej osoby – to 34 letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, który jak ustalili, posiadał broń, a której posiadanie w myśl ustawy o broni i amunicji jest zabronione. Kilka dni temu kryminalni zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli w jego pojeździe elementy kuszy oraz wiatrówkę z lunetą. Mężczyzną był bardzo agresywny i wulgarny, znieważając przy tym funkcjonariuszy i grożąc im - mówi Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, które należą do mężczyzny. Zatrzymali jego 20-letniego brata, który uprawiał konopie. Policjanci zabezpieczyli ponad 60 sadzonek roślin, a także elementy kuszy, wiatrówkę, karabin, naboje, telefony i komputer. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezioną broń  i trafiła ona do dalszych badań.

34-latkowi przedstawiono zarzut wywierania wpływu na czynności służbowe oraz znieważenia funkcjonariuszy i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 20-letni brat usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu i 20-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/narkoty.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96