Iłżecki półmaraton charytatywny - zapisy do 2 września

Iłżecki półmaraton charytatywny - zapisy do 2 września
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dochód z imprezy zostanie przekazany właśnie na rzecz budowy hospicjum.
- Postanowiliśmy wypłynąć na głęboką wodę i zorganizować I Iłżecki Półmaraton Charytatywny, iłżecką Dychę Charytatywną, nowatorski happeningowy Ogólnopolski Bieg Palacza na 3 kilometry, priorytetowy Bieg Dla Dzieci, czyli aktywne spędzanie czasu i promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży - wylicza Roman Kondraciuk, pomysłodawca, organizator i koordynator z ramienia Stowarzyszenia imienia Ojca Pio w Radomiu.
Dystans głównego biegu, czyli półmaratonu to ponad 21 kilometrów. Trasa będzie posiadała oznaczone wszystkie kilometry. Będą przygotowane punkty z wodą mineralną, napojami izotonicznymi, oraz punkty odżywiania. Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 3 godziny. Bieg odbędzie się w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet.
Oprócz samego biegu na przybyłych czekają liczne atrakcje. Doznań artystycznych dostarczy energetyzujący zespół półfinaliści Must Be The Music – PrimeTime, a także wychowankowie domów kultury. W programie także pakiety sportowe dla zawodników. Na mecie uczestnicy otrzymają medale, których projekt wykona artysta związany z Iłżą -  Dariusz Kowal. O podniebienia zadbają Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotują regionalne pyszności oraz słodkie co nieco.
- To gwarancja, że nikt nie wyjedzie od nas głodny- zapewnia Roman Kondraciuk. Opiekę patronacką nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Iłży  Andrzej Moskwa, Starosta Radomski Mirosław Ślifirczyk i komendant policji w Iłży Robert Galas.
Imienne zgłoszenia są na stronie Internetowej www.http://pio.radom.pl/ do 2 września. Warunkiem przystąpienia do biegu jest ukończone 18 lat oraz uiszczenie opłaty w wysokości 60 złotych. Informacje u organizatora biegu Romana Kondraciuka pod numerem telefonu 668-590-004.

Źródło: Iłża - promocja, Fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy