Brutalny napad - po Rutkowskim mówi policja

Brutalny napad - po Rutkowskim mówi policja
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jak informuje Zespół Prasowy Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z Siedzibą w Radomiu, policjanci KWP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu prowadzą śledztwo w sprawie napadu rabunkowego, do którego doszło 24 listopada  w miejscowości Barak (gm. Szydłowiec). W takcie napadu sprawcy prawdopodobnie narodowości wschodnioeuropejskiej skradli 1000 sztuk telefonów marki Iphone 5S i 980 sztuk telefonów marki Samsung note3.

Numery IMEI skradzionych telefonów dostępne są między innymi na stronie internetowej KWP zs. w Radomiu. Do chwili obecnej zatrzymano pięć osób, które usiłowały zakupić część skradzionych telefonów. Ponadto we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymano kolejne dwie osoby narodowości ukraińskiej, przy których zabezpieczono kilkaset telefonów z usuniętymi numerami IMEI, które mogą pochodzić z napadu.

- Skradzione telefony komórkowe w chwili obecnej nie przedstawiają praktycznie żadnej wartości dla potencjalnych sprawców bowiem posiadają one stosowne zabezpieczenia i są do wykrycia przez każdą sieć komórkową. Przypominamy, iż zwrot skradzionych telefonów stanowi przesłankę do nadzwyczajnego złagodzeni kary zgodnie z treścią art. 60§2 kk zarówno dla sprawców napadu jak i nabywców skradzionych telefonów - informuje Zespół Prasowy KWP.

Źródło: KMP Radom, KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy