Akcja CBŚ - zajęto narkotyki o wartości 600 tys. zł

Akcja CBŚ - zajęto narkotyki o wartości 600 tys. zł
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Do realizacji doszło w ostatnich dniach. Policjanci CBŚ potwierdzili w ten sposób informacje które wskazywały, że 53-letni mężczyzna z powiatu szydłowieckiego może posiadać znaczne ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli blisko 4 kilogramy różnego rodzaju narkotyków - kokainę, amfetaminę i haszysz. Szacuje się, że ich czarnorynkowa wartość to około 630 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie czynności zabezpieczono także ponad 220 kilogramów nielegalnego tytoniu - informuje Alicja Śledziona z komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Materiał dowodowy, który zebrali w tej sprawie policjanc, dał Prokuraturze Rejonowej w Szydłowcu podstawę do przedstawiania zatrzymanemu dwóch zarzutów – posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy powodującej uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 155 tysięcy złotych.

Decyzją sądu 53-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za zarzucane mu czyny grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy