6-latek postrzelony z wiatrówki

6-latek postrzelony z wiatrówki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W poniedziałek (5 sierpnia) po południu lekarz dyżurny szpitala w Kozienicach powiadomił policję o tym, że trafił tam sześcioletni chłopiec z raną postrzałową szyi. Jak się okazało zranienie nastąpiło w wyniku postrzału z wiatrówki.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na terenie posesji w jednej z miejscowości na terenie powiatu zwoleńskiego. Rodzice chłopców, mieszkańcy Kozienic, pozostawili synów pod opieką dziadków. W czasie zabawy, starszy z braci znalazł w komórce wiatrówkę należącą do jego dziadka. Siedmiolatek wycelował w kierunku młodszego brata i strzelił, raniąc chłopca w szyję.

W wyniku obrażeń młodszy z braci trafił do szpitala w Kozienicach, a następnie do Radomia na zabieg usunięcia śrutu. Według lekarzy, jego życiu i zdrowiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo. Zwoleńscy policjanci sprawdzają, czy dziadek chłopców pozostawił załadowaną wiatrówkę w miejscu dostępnym dla wnuczków. Od tych ustaleń będą uzależnione dalsze czynności w tej sprawie.  

Policjanci apelują do osób sprawujących opiekę nad małoletnimi dziećmi, szczególnie w okresie wakacji, o nie pozostawianie ich bez stałego nadzoru. - Chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do tragedii. Nie pozwólmy, aby młodzi podopieczni mieli bezpośredni dostęp do urządzeń elektrycznych, maszyn rolniczych, czy też jak w tym przypadku, do broni pneumatycznej - apeluje policja.


Źródło: KWP Radom/ red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/wiatrowka.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96